25 lat na rynku

Get Adobe Flash playerZakład został założony i rozpoczął swoją działalność w dniu 06.04.1988r na podstawie zezwolenia nr 552 wydanego przez Urząd Miasta w Świętochłowicach, a następnie po zmianie ustawy o podmiotach gospodarczych wydane zostało Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 642/89 z dnia 30.09.1989r. Założycielem i zarazem właścicielem jest Jerzy Rak.   

Naszym klientom zapewniamy wysoki standard wykonywanych prac  oraz instalacji i montowanych urzadzeń. Dzięki wysokim kwalifikacjom pracowników możemy zaspokoić wszelkie wymagania stawiane obecnie przy wykonastwie instalacji elektrycznych. Usługi w zakresie instalatorstwa elektrycznego, wykonywane są w pełnej ofercie jakie obowiązują w tej branży. Wyróżnić można:

  •  wykonywanie usług w zakresie instalacji elektrycznych,
  • produkcja szlabanu o napędzie elektrycznym,
  • produkcja szlabanu sterowanego ręcznie,
  • produkcja kolczatek zabezpieczających,
  • produkcja sygnalizatorów świetlnych używanych do kierowania ruchem kołowym i pieszym.

Firma zatrudnia 12 osób, w tym 2 osoby odpowiedzialne za sprawy administracyjne. Pracownicy zatrudnieni w zakładzie posiadają wykształcenie zawodowe, średnie i wyższe techniczne wraz z następującymi świadectwami kwalifikacyjnymi w zakresie:

  • wykonywania robót na instalacjach do 1kV i 20kV,
  • wykonywania pomiarów elektrycznych przeciwporażeniowych i odgromowych,
  • obsługi sprzętu i elektronarzędzi profesjonalnych Hilti.

Ponadto pracownicy firmy biorą czynny udział w szkoleniach zawodowych organizowanych przez różne Ośrodki Doskonalenia Zawodowego, które kończą się egzaminem i dodatkowymi branżowymi świadectwami kwalifikacyjnymi. Firma współpracuje z wieloma firmami w całej Polsce, począwszy od Gdyni, przez Warszawę a skończywszy na krańcach południowych np. Białka Tatrzańska. W naszym zakładzie kształcimy na praktykach zawodowych młodych elektryków przygotowujących się do egzaminu czeladniczego.

© Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Jerzy Rak 1989